Antrenörü olmayan görme engelli sprocu Salih Karadeniz, hocalarından telefon aracılığı ile aldığı taktikler sayesinde Mersin'de düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda gülle ve disk atma dallarında şampiyon olarak, büyük bir başarıya imza attı.

HER İKİ DALDA DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Erbaa Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübünde sporcu olan 42 yaşındaki Salih Karadeniz, Mersin'de yapılan Görme Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda gülle atma dalında 9,60 metre, disk atma dalında da 24,32 metreyle Türkiye şampiyonu olarak, büyük bir başarıya imza attı. Antrenörü olmayan görme engelli sporcu hocalarının telefonla verdiği program doğrultusunda yarışmalara hazırlandığını ifade etti. Şampiyon Salih Karadeniz "Rabbim nasip etti, her iki dalda da Türkiye şampiyonu oldum. Bundan sonra çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum." dedi.

''EVİNİZDEN ÇIKIN, SPOR YAPIN SOSYALLEŞİN''


Kendisine desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ettiğini ifade eden Şampiyon konuşmasına şöyle devam etti.

" Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Erbaa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal bundan sonrası için bazı konularda güzel şeyler söylediler. Bu da beni umutlandırdı. İki dalda Türkiye şampiyonu oldum. Bu vesileyle, evlerinden çıkamayan görme engelli ve engelli kardeşlerimizin inşallah bu haberleri anneleri babaları, yakınları görür de o kardeşlerimiz de bu vesile ile evlerinden çıkar, onlar da bizim gibi böyle spor faaliyetlerinde bulunup, sosyalleşirler."

kaynak(sondakika)