Mersin'in Tarsus İlçesinde doğuştan omurilik rahatsızlığı olan ve bu yüzden yürüyemeyen 19 yaşındaki Ersin Yılmaz, özel bir okulun öğrencileri tarafından başlatılan yardım kampanyası sayesinde akülü sandalyesine kavuştu.

YARDIM KAMPANYASI DÜZENLENDİ

Doğuştan yürüme engelli olan 19 yaşındaki Ersin Yılmaz, Tarsus Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından oluşturulan yardım kampanyasıyla akülü sandalyesine kavuştu. Ersine alınan sandalye, öğrenciler ve öğretmenler tarafından engelli Ersin Yılmaz'a hediye edildi.

HERYERİ GEZEBİLECEĞİM


Tarsus'un Tozkoparan Zahit Mahallesi'nde ailesi ile birlikte yaşayan Ersin Yılmaz, bu hediyenin onu çok mutlu ettiğini ifade ederek, el itmeli eski aracı kullanamadığını fakat yeni akülü sandalyesi ile heryeri gezebileceğini ifade etti.

YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK


Tarsus Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi öğretmeni Gülçin Sakallı ise, "Ersin gibi kardeşlerimize her sene tekerlekli sandalye kampanyalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Ersin'in annesi Seliha Yılmaz ise, "Bu aracı verdiğiniz için Allah Razı olsun, bütün devletimize zarar ziyan vermesin" dedi.

kaynak(sondakika)