14 Yaşındaki S.T. isimli genç kızın son zamanlardaki dalgınlığından şüphelenen rehberlik öğretmeni 8. sınıf öğrencisi kıza yardımcı olmak için odasına çağırdı. Ne sorununun olduğunu soran öğretmenine S.T. başından geçen taciz olaylarını anlattı. Bunun üzerine rehberlik öğretmeni polise haber verdi. Çocuk Şube Müdürlüğüne götürülen S.T. psikoloğa yaşadıklarını anlattı.

Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşanan taciz skandalında  iddiaya göre, 8. sınıf öğrencisi S.T, mahallelerinde minibüste ayakkabı tamirciliği yapan D.K. (60) isimli kişiden zaman zaman para aldığını sekizinci kez para istediğinde kendisini minibüsün içine çekip burada cinsel istismarda bulunduğunu korkup kaçtığını söyleyerek "Daha sonra da markette tanıştığım F.A. (18) isimli şahıs beni marketin bodrumuna götürüp burada cinsel istismarda bulundu. Ben bağırınca marketin özel güvenlik görevlisi N.K. (32) gelip kurtardı. Olaydan bir hafta sonra N.K. ile sosyal paylaşım sitesinde arkadaş olduk. Daha sonra beni çağırdı bir kafede görüştüğümüz sırada beni taciz etti. Bana ayakkabı ve cep telefonu getirdi bunlara karşılık kendisiyle birlikte olmamı istedi. Ben kaçıp yanından uzaklaştım. Bu olaylardan 15 gün sonra ise bir arkadaşım vasıtasıyla emekli olduğunu söyleyen İ.D. (60) ile tanıştım. Okulda olduğumuz bir sırada yaşlı adam bana yaklaşıp taciz etmeye başladı. Ben oradan da kaçıp uzaklaştım" ifadelerini kullandı.

Çocuk Psikoloğu eşliğinde alınan ifade doğrultusunda harekete geçen ahlak polisi S.T.'nin ismini verdiği 4 kişiyi yakaladı. Şüphelilerden ayakkabı tamircisi D.K.'nın ifadesinde kız çocuğuna acıdığı için para verdiğini belirterek, "Kız bana, 'para vermezsen polise gider beni taciz ettiğini söylerim' dedi. Ben de vermeyeceğimi git söyle dediğimde 'bana mı inanırlar sana mı inanırlar' diyerek tehdit etti. Ben de daha önce acıdığım için para verdiğim kıza korktuğum için para verdim. Taciz olayı yalan" dediği öğrenildi.

Markette çalışan F. A. ise bir arkadaşı aracılığıyla S.T. ile sevgili olduklarını kendisine cep telefonu aldığını ancak taciz etmediğini söyledi.

Özel güvenlik görevlisi N.K.'nın da kız çocuğunu arkadaşının elinden kurtardığını daha sonra sosyal paylaşım sitesinden arkadaş olduklarını ifade ederek"Benimle ilişkiye girebileceğini ancak 300 lira para vermem gerektiğini söyledi. Ancak ben buna rağmen birlikte olmadım her şey yalan" dedi. İ.D. de suçlamaları kabul etmedi.

Daha Adliyeye sevk edilen zanlılar 'Çocuğa cinsel istismar' suçundan ceza alarak çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.

kaynak(sondakika)