7 Çocuk annesi 58 yaşındaki Şemse Güç oturduğu ev satılınca sokakta kaldı. Hiçbir çocuğunun sahip çıkmadığı yaşlı kadın, hayırsever bir vatandaşın depo olarak kullandığı bir dükkanda yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor. 

KÜÇÜK BİR DEPODA YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

7 çocuk annesi Şemse Güç, 17 yaşındaki zeka geriliği yaşayan oğlu Salih Güç ile sokakta yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor.  Bir mahallelinin, eski eşyalarını saklamak için kullandığı tek göz depoya sığınan kadın, tuvalet ve banyosu olmayan depoda özürlü oğluyla birlikte perişan bir halde, kaldığı depoya malzeme geleceği için 5 gün sonra çıkmak zorunda olan Şemse Güç, yetkililerden yardım istedi.

ÖZÜRLÜ OĞLU İLE YAPAYALNIZ

Özürlü oğlu ile birlikte sığınacak yeri olmayan anne Şemse Güç, "Çocuklarım bana bakmıyor. Evlenip gittiler, bana bakmıyorlar, sokağa attılar. Aç susuz akşama kadar sokakta oturuyorum. Kaldığım yerde ne banyo var ne tuvalet. Dışarıda kalmışım nasıl yapacağımı bilmiyorum. Ne su var ne tuvalet. Her taraf kokmuş ne yatabiliyorum ne de bir yere gidebiliyorum. Akşama kadar dışarıdayım, çocuğum özürlü eve gelmiyor. Bana bir ev tutsunlar, yardım etsinler. Çok zor durumdayım" dedi ve yardım istedi.

GÖZ YAŞLARINA BOĞULDU

Göz yaşları içinde çok zor durumda olduğunu söyleyen Şemse Güç, yardım eilmemesi durumunda tekrar sokakta kalacağını ifade etti. "Ben bir aydır yıkanmamışım, çocuk yıkanmıyor. Bir yemek bile pişiremiyorum, ekmek yiyemiyorum. Aç susuz kaldık. Canım bir yemek istiyor, komşulara bakıyorum ama utanıyorum istemeye. Ne yapağım ben, bana yardım etsinler. ya para versinler ev tutayım yada ev tutsunlar bana. Gece korkuyorum, yatamıyorum, sokakta kalmak istemiyorum. Korkudan sabaha kadar oturuyorum. Kimse yok çocukta özürlü. ben şu an yaşamıyorum. Yüzümü bile yıkayacak yerim yok. Allah rızası için bana yardım etsinler" ifadelerini kullandı.

kaynak(sondakika)